4. Županijska razglednica - Novi Marof

KUD Klaruš

25.01.2020. – Novi Marof
Ove je subote u Kulturnom centru „Ivan Rabuzin“ u Novom Marofu održana 4. Županijska razglednica, na kojoj su se predstavili pobjednici županijskih smotri u 2019. godini.
U prepunom Kulturnom centru „Ivan Rabuzin“ Novi Marof, predstavili su se:
Centar tradicijske kulture Varaždin,
Varaždinski folklorni ansambl,
Gradski puhački orkestar KUD-a Hrvatskih željeznica, Varaždin,
KUD „Klaruš“ Maruševec,
ŽVS „Pajdašice“ KUD-a „ Anka Ošpuh“ Ludbreg,
Mješovita vokalna skupina „Acapella“ KUD-a Zavičaj Sračinec,
KUD „Klenovnik“ Klenovnik,
KUD „Toplice“ Varaždinske Toplice,
KUD „Beletinec“ Beletinec,
Dramska skupina Videki KUD-a „Marof“ Novi Marof i
Dramska skupina „Komedijaši“ KUU Stažnjevec,.
Publika je uistinu mogla u raznolikom programu koji su priredili kulturno-umjetnički amateri Varaždinske županije.
Program su pratili i zamjenik župana Varaždinske županije Tomislav Paljak, gradonačelnik grada Novog Marofa Siniša Jenkač, načelnik Općine Maruševec Damir Šprem, zamjenik načelnika Općine Maruševec Mario Klapša te zamjenica načelnika Općine Klenovnik Sanja Kolenko.
Ovom su prigodom zamjenik župana Varaždinske županije Tomislav Paljak i predsjednik Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Varaždinske županije Zlatko Peharda, uručili Priznanja Društvima i njihovim voditeljima.
Posebno priznanje za izniman doprinos unapređivanju i promicanju vrijednosti kulturno-umjetničkog amaterizma Varaždinske županije primio je Dragutin Košćak, dugogodišnji predsjednik KUD-a „Marof“ Novi Marof i predsjednik Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Varaždinske županije u dva mandata (2004.-2006. i 2017.-2019.).

Organizator 4.Županijske razglednice je Zajednica Kulturno-umjetničkih udruga Varaždinske županije, suorganizator-domaćin je bio KUD "Marof" Novi Marof, a pokrovitelj je bila Varaždinska županija.

Tagovi:

Podijeli ovu stranicu