121. obljetnica rođenja Gustava Krkleca

KUD Klaruš

23.06.2020. - Maruševec
Udruga prijatelja dvorca Maruševca, Općina Maruševec i Matica Hrvatska Ogranak Varaždin, organizirali su program povodom
121. obljetnice rođenja Gustava Krkleca

Predsjednica Udruge prijatelja dvorca Maruševca Blanka Glavica Ječmenica, mr.sc. Ernest Fišer i načelnik Općine Maruševec Damir Šprem, položili su vijenac kod spomen-polče na kući u Maruševcu broj 9, gdje je Gustav Krklec proveo svoje djetinjstvo. Tom prigodom članovi KUD-a „Klaruš“ Maruševec izveli su pjesmu "Maruševec, najdraži kraj". Program se nastavio ispred zgrade Općine Maruševec u kojem su se predstavili učenici 2. i 3. razreda OŠ „Gustav Krklec“ Maruševec recitirajući stihove na kajkavskom, pod vodstvom svojih učiteljica Gordane Daraboš i Nevenke Jurinjak. Tamburaška sekcija KUD-a „Klaruš“ izvela je kratki program a naša članica Danijela Kundija otpjevala je pjesmu "Oko jene hiže".
O književnom djelu Gustava Krkleca govorio je mr. sc. Ernest Fišer.
Ponosni smo što smo i ove godine sudjelovali u spomenu na našeg Gustava Krkleca.

Tagovi:

Podijeli ovu stranicu